УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Грунь Ташанська

Аватар користувача
 
Повідомлень: 23
З нами з: 05 січня 2020, 22:39
Подякував (-ла): 0 раз.
Подякували: 18 раз.
Стать: Чоловік

Грунь Ташанська

Повідомлення Олександр Сірий » 03 березня 2021, 12:33

Таша́нь інша,більш старіша та історично,як на мій погляд, правильніша назва Ташанська Грунь— річка в Україні, в Сумській та Полтавській областях.Ташань вважається назвою середньої та верхньої течії річки Грунь-Ташані (ліва притока Псла).Довжина Ташані 51 км.
Ташань (можливо, з тюркської) — кам'яне водосховище. Можливо ТАШІ — закруглені камінці, що прикріплювались до нижньої частини невода, за допомогою яких він занурюється («Краткий топонимический словарь» В. Новикова). Таш (з тюрськ.) — камінь(за версією Алли Коваль) Бере початок біля села Іщенки (зняте з обліку 1988 року) та с. Черемухівка Сумського району у Сумській області. На Ташані — с. Довжик, смт Чупахівка, с.Оленинське, с. Комиші Сумської області та місто Зіньків Полтавської області. У межах Полтавщини тече територією півночі Полтавського району. У межах с. Чупахівка з вод Ташані в кінці ХІХ ст. було створено штучне водосховище для потреб Чупахівського цукрозаводу. Ставки (перегороджені двома греблями) збереглись донині. Місце рибальства та відпочинку людей. По греблі з мостом функціонує автошлях: Харків-Охтирка-Лебедин Т 1906 Автошлях Т 1906.У річці водяться: карась, короп, плотва, щука. Щорічно в Чупахівці відзначається День карася. Побіля річки до початку 20 сторіччя побіля с Комиші добували торф. На правому більш крутому березі знаходилося древнє городище. З 1991 року проводиться Всеукраїнський фестиваль культури «Зорі над Ташанню» (засновник та художній керівник — Микола Рудаков).

Річка згадується в пісні «Не буває мала батьківщина» (Пісня про Чупахівку) — слова: Микола Рудаков, музика і виконання: Ігор Якубовський.

Ім'ям річки названо підприємства, магазин, футбольну команду в Чупахівці, Комишах.

Повернутись до РІКИ

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Barcha, Bing [Bot], Falcon, Google [Bot], Google Adsense [Bot], olexaz, ukrgenealogy, Тамара Сопілка