Зубрицький, Зубарський, Зубковський, Зубчевський

Відповісти

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
1
25%
Досліджую
2
50%
Цікавлюсь
1
25%
 
Всього голосів: 4

Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Зубрицький, Зубарський, Зубковський, Зубчевський

Повідомлення D_i_V_a »

Про найдавнішого з відомих священиків церкви Св. Іоано-Золотоустівської села Півні можна дізнатися з книги Лаврентія Похилевича «Сказання про населені місцевості Київської губернії»
В 1740 году Пивнянский приход составляли: 23 дома в Пивнях и 26 в Кожанке. В обоих селах способных к исповеди считалось 260 душ обоего пола, а с детьми до 400 (см.виз. 1740 г. Белоц. дек.). Священником в то время был Иоанн Зубрицкий.
Про нього поки що відомо не багато. Тільки те, що він пізніше переїхав на постійне життя до села Триліси та був там похований.
Про це є такий запис від
1776-го года Jунія 14-го дня - бывший села Певнёв Священник Jоаннъ Зубрицкій преставися и погребен в селе Трилесах в церквви Успенской.
Відомо що його дочка одружилась з сином священика села Матющі Григорія Шараєвського Іосифом, який пізніше стає також священиком Півнянськї церкви.
Востаннє редагувалось 05 вересня 2018, 18:24 користувачем D_i_V_a, всього редагувалось 2 разів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Зубрицький

Повідомлення D_i_V_a »

Цей запис мабуть також про Івана Зубрицького, якого тут записали Зубковським. Здається в прізвище закралась помилка, як і в назву присілка Мриглєєвку, який був Скраглєвкою (сьогодні Скригалівка)
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5313
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: Зубрицький

Повідомлення DVK_Dmitriy »

D_i_V_a писав:Цей запис мабуть також про Івана Зубрицького, якого тут записали Зубковським. Здається в прізвище закралась помилка, як і в назву присілка Мриглєєвку, який був Скраглєвкою (сьогодні Скригалівка)
Напомните, откуда этот текст?

Всё конечно может быть, но были и роды Священников Зубковских и Зубчинских.
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
ukrgenealogy
Адміністратор
Повідомлень: 1566
З нами з: 12 лютого 2016, 23:05
Звідки: Україна
Дякував (ла): 235 разів
Подякували: 249 разів
Контактна інформація:

Re: Зубрицький, Зубрицкий

Повідомлення ukrgenealogy »

Зубрицькі - герба Сас http://ukrgenealogy.com.ua/viewtopic.ph ... 5&p=32#p32
Технічна підтримка з питань реєстрації, зміни імені користувача або інших питань, стосовно вашого облікового запису, здійснюється через ukrgenealogy@ukr.net
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Зубрицький

Повідомлення D_i_V_a »

DVK_Dmitriy писав:Напомните, откуда этот текст?
Всё конечно может быть, но были и роды Священников Зубковских и Зубчинских.
Мені підкинули цей текст з промовою - не пам'ятаю вже звідки це взялося, але там про твій Веприк.
То пробачте, я не зможу відповісти на Ваше питання.

Веприк став моїм тільки тому, що з ним пов'язана історія парафії Золотоустівської церкви с. Півні та багато людей у минулому прийшли з туда або пішли туда.
То коли прочитала утому тексті, що там присілок Мгривлевка (а він називається Скригалевка), то подумалося і про священика, що і в його ім'я закралась помилка. А знаючи трансформацію прізвища Ваших Шараєвських-Шаранських та жителів своєї парафії, то я вже до таких відозмін у призвищах одного і тогож роду звикла.
Мені не хочеться стверджувати що всі Зубрицькі, Зубковські та Зубчинські родичі, але я не дуже здивуюсь коли таке трапиться, що хтось із дослідників про таке заявить.

Подивіться на карту. Півнянська парафія де точно на 1774 рік був Іван Зубрицький, а про це Ви самі розповіли мені 27.09.2014
Когда дошёл до последнего листа МК я просто ахнул!!!
Там были 5 отдельных записей.
Как я потом понял, у священников была такая традиция,
на последнем листе записывать важные для них и их семей записи.

1-е.
1776-го года Jунія 14-го дня - Бывший села Певнёв Священник Jоаннъ Зубрицкій
преставися и погребен в селе Трилесах в церквви Успенской.
розташована поблизу Веприка.
Іван Зубрицький був мабуть видатним священиком, бо його згадав Похилевич у своїй книзі (на 1742 рік). А він не часто про кого згадував.

Там зверху на крті є ще (навіть блище ніж Півні) Дідовщина. У Дідовщині було якщо не 3 церкви, адна з яких була католицьким костелом. З туда міг хтось взяти шефство над осиротілою парафією, або ж з Фастова...
Якщо там були Івани Зубковські у 1774 році, тоді я помилилась. Якщо ні... то права ;)
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Василь
Повідомлень: 37
З нами з: 18 вересня 2016, 19:48
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 60 разів
Подякували: 77 разів

Re: Зубрицький

Повідомлення Василь »

D_i_V_a писав:Цей запис мабуть також про Івана Зубрицького, якого тут записали Зубковським. Здається в прізвище закралась помилка, як і в назву присілка Мриглєєвку, який був Скраглєвкою (сьогодні Скригалівка)
Доброго вечора.

На Білоцерківщині дійсно був рід священиків Зубковських і Зубчевських.
Було б цікаво знати джерело цієї вирізки.
Що ж до пороха Івана Зубрицького, то я гадаю, що він як був направлений за призентою князя Яблонського в Півні 1738 року так там і служив до кінця свого життя. Переїхати в інше село, то це хіба що вступити місце свому зятю. По селу Веприк збереглися метрики починаючи з 1765 року, можна перевірити Зубрицький чи Зубковський робив записи.

А ви задавалися питанням чому його поховали в Трилісах ?
Круковський, Зубчевський(Зубковський), Даценко, Житнюк, Жижко, Роздайбіда, Борозенець
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Зубрицький

Повідомлення D_i_V_a »

Василь писав:...А ви задавалися питанням чому його поховали в Трилісах ?
Так, я задавалась таким питанням... але у мене в дослідженнях парафії швидкість равлика...
Нажаль про ті часи знаю ще дуже мало, але думками гуляю в тих катавасіях, що крутилися навколо теми уніати/православні в той час в тій місцевості...

Івана Зубрицького згадує Похилевич http://ukrgenealogy.com.ua/viewtopic.ph ... p=908#p908 , то він був самим першим знайденим священиком Півняньської церкви.
Запис про смерть Івана Зубрицького знайшов пан DVK_Dmitriy досліджуючи свій рід Шараєвських. З того часу ми знаємо, що перший Шараєвський одружився з дочкою Зубрицького.

А Ви знаєту, чому його поховали в Трилісах?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Зубрицький

Повідомлення D_i_V_a »

Василь писав:...Що ж до пороха Івана Зубрицького, то я гадаю, що він як був направлений за призентою князя Яблонського в Півні 1738 року так там і служив до кінця свого життя...
Той уривок - ... в ней за измертвием священика нет, а находится при катедре ставленник Иван...- прочитала так, що Зубрицький не переходив до Веприківської парафії, а опікувався нею, допоки не призначили нового священика.
По Золотоустівській парафії були досить тривалі часи, коли сусідні священики відправляли служби допоки не з'являлись свої постійні священики... от я і про Веприківську таке подумала...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Зубрицький

Повідомлення в36 Ольга »

DVK_Dmitriy писав:..Напомните, откуда этот текст?
Василь писав:...Було б цікаво знати джерело цієї вирізки...
Это 18-ая страница Киевских епархиальных ведомостей 1893 года, неоф. часть, № 17, 1 сентября.
https://vivaldi.nlr.ru/ap000029956/view#page=18
Відповісти

Повернутись до “З”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 19 гостей