Якщо пошук зайшов в глухий кут

Відповісти
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення al_mol »

Буває, що ніби все знаєш, назву населеного пункту, прізвище пращурів – звернувся у регіональний архів, а потрібні метричні книги, ревізькі казки, сповідалки, списки рекрутів – коротше кажучи усі документи якими користуються в основному дослідники - внаслідок війн, революції, або просто через людську халатність відсутні… усе нібито глухий кут…
Усі можливі виходи з цього кута я спробую, використовуючи власний досвід, Вам надати…

Беремо Довідник вашого регіонального архіву і шукаємо наступні фонди:

1. Окружні, повітові земельні суди – ні я не кажу що Ваш пращур злочинець, просто суди розглядали цивільні справи це купчі, справи про спадщину, можливо в описах зустрінете і своїх…(приклад скан.1)

2. Вибори до Державної Думи - якщо Ваші предки були заможні селяни, міщани, купці то тут Ви їх зустрінете (приклад скан.2)

3. Ревкоми, Виконкоми, Окружкоми – дуже цікаві фонди. Що ми в них шукаємо:

а. Фонди підготовки до виборів – зустрічаються посімейні списки виборців (приклад скан.3), а також справи по Відновленню у виборчих правах

в. Відлучення Церкви від Держави – по-перше: якщо Ваші пращури клірики то можлива наявність анкет, по-друге: в документах реєстрації Церковних громад знову ж таки посімейні списки мешканців ( скан.4)


Це тільки мала частина фондів, в яких можливо найти своїх пращурів. Надалі розповім ще….
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення D_i_V_a »

А моя метода виходу з глухого кута трошки інша...
Я бідкаюся... :lol:
Перший раз коли це трапилось була дуже здивована, бо не хотіла заважати розповідями про свої проблеми такій же людині, що досліджує свій родовід, бо тематика її дослідження зовсім інша - інший час, інший стан, все інше... То я думала, що і не може мені ніхто допомогти...
Але одного дня мене прорвало, то і розповіла про той кут... Та почула гарні поради у яких напрямках можна долю пошукать...
І спрацювало...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення al_mol »

Сьогодні переглядаючі свої нотатки згадав ще один цікавий дореволюційний фонд :

Волосні правління- в цей фонд увійшли: протоколи засідань волосних правлінь; ухвали волосних та сільських сходів; книги записів надходжень і видатків грошових сум, договорів, духовних заповітів; уставні грамоти; посімейні списки селян; метричні виписки допризовників; відомості про народні училища, церковно-парафіяльні школи, торговельні і промислові підприємства; рішення та вироки волосних судів.

Скан опису підтвердить що тут багато цікавого, я не скажу що таке є і в фонді Вашої волості, але глянути треба:
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
Aushanbibi
Супермодератор
Повідомлень: 586
З нами з: 08 березня 2016, 09:54
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 986 разів
Подякували: 745 разів

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення Aushanbibi »

:o :o :o Дуже Вам вдячний!!! Ви дали мені надію
Зображення
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення al_mol »

Ще один фонд, про який всі знають, але обійти увагою його в цій темі я не можу…
Я працював з великою кількістю фондів різних часів, від яких несло затхлим запахом, дустом, після них на руках вискакували прищі та язви... але як СМЕРДИТЬ від цих справ – не передати, це справи репресованих.
Я відкрив доступ до книг по Вінницькій області
Передивіться їх це раз, може там описана доля Вашого пращура….

Я іноді допомагаю в перегляді таких справ, так от була одна справа, коли через те що після арешту в документах два рази записали не те по-батькові. Людина відсиділа весь срок, а потім це більше року находячись за гратами, доказував що це його срок закінчився…
Передивіться їх ще раз, в родині могли про це не говорити, могло бути що в Вас співпадало прізвище, назва НП а інше не співпадало….
Передивітся…
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення в36 Ольга »

Леш, хорошо сказал! Хочется еще раз нажать "подяку".
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення al_mol »

Перечитав я сьогодні цю тему, напевно я її не так назвав – виходить гарна абетка починаючого дослідника :D :D :D …..

Сьогодні хочу звернути увагу на запити до архівів щодо метричних довідок.

Іноді буває, що саме це ставить Вас в глухий кут.
Поясню: заказуючи цю довідку часто ми получаємо тільки Архівну довідку, сухі слова. Заказуючи цю довідку, ОБОВ’ЯЗКОВО заказуйте і копії самих метрик..
Це вже не сухі слова, а данні про пращурів…Принаймні в Вас буде копія підпису предків…

На п’ятому скані я виділив слова «Метрична звірка» не просто так- якщо Ваші пращури з сільської місцевості, підніміть ще фонд Сільради якщо пощастить то Ви найдете цю звірку, а це виписки з метричних книг наречених…
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення D_i_V_a »

al_mol писав:Перечитав я сьогодні цю тему, напевно я її не так назвав – виходить гарна абетка починаючого дослідника :D :D :D…
Назва дуже гарна, підходить і початківцям і досвіченим, то мінять не треба
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення al_mol »

Так ми потихенько добралися до подій Другої Світової війни….

Ця тема вже освітлена на форумі, але тут хочу все зібрати до купки..

В мене в сім’ї був такий випадок:
Мій прадід в 1943 пас за селом худобу ( майже за Т.Г.Шевченко :D :D :D :D – «мені тринадцятий минало,я пас ягнята за селом»), але йому було вже більш ніж 60, був смуглий і не мав жодного сивого волосу, (це до того,що німці забирали тільки молодих) налетіли німці, тай забрали його разом с худобою до Германії…

Повернувся він додому лише в 50-х роках, казав що ішов пішки..

Жоден Архів не підтвердив цей факт, лише шуткували «а може він десь підженювався» :D :D :D

І лише «Червоний хрест» дав відповідь
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення D_i_V_a »

al_mol писав:...Жоден Архів не підтвердив цей факт, лише шуткували «а може він десь підженювався» :D :D :D ...
Таки не брехав... був в Німечині... але не примусово, а вільнонайманим... які відкриваються історичні цікавинки...
Та і по лексіці людини мало бути видно, що нахапався німецьких слів... хоча тоді мабуть багато людей німецьку знали...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Допомога у пошуку”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей