Священицькі родини Київської губернії (Уманщина та інші повіти)

Чи знали ви в яких населених пунктах служили ваші пращури-священики?

Так
4
67%
Ні
0
Немає голосів
Розповідали родичі
0
Немає голосів
Ні, та ні як не можу знайти про це інформацію
0
Немає голосів
Довідався досліджуючи родовід
2
33%
Не знав та не шукав
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 6

Аватар користувача
snl53
Повідомлень: 81
З нами з: 22 березня 2016, 21:25
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 244 рази
Подякували: 114 разів

Re: Священицькі родини Київської губернії (Уманщина та інші повіти)

Повідомлення snl53 »

al_mol писав:В цій темі не можу не висвітлити працю ще одного нашого форумчанина це алфавитка по «Памятная книжка Киевской Епархии»
З книжками можно ознайомитися тут https://yadi.sk/d/-4m-_QKXvt9ZA
Це я виклав раніше цю таблицю на іншому форумі.
Якщо вона комусь принесла користь, буду дуже радій.
Тільки чому вона тут не в екселі? Тоді ж можливо використати опцію сортуваня, а це значно полегшує пошук потрібних персон.
Саме для цієї цілі ця таблиця й складалась

Вісьму на себе сміливість виправити це. "Екселівський" варіант тут - https://cloud.mail.ru/public/54F2/KT22KkNEx
Бажаю вдалого пошуку!
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Священицькі родини Уманщини (Київська губернія)

Повідомлення al_mol »

snl53 писав:Одне питанячко тільки : чому не показали літературні джерела?

ну почему же не указываю, я называя автора, а с полной версией можно ознакомиться по ссылочке в первом сообщении, там библиотека постоянно пополняется... ;)
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Священицькі родини Київської губернії (Уманщина та інші повіти)

Повідомлення D_i_V_a »

snl53 писав: "Екселівський" варіант тут - https://cloud.mail.ru/public/54F2/KT22KkNEx
Бажаю вдалого пошуку!
На нашому форумі можна викладать ексель-таблички.
Тількино спробувала http://ukrgenealogy.com.ua/viewtopic.ph ... 4291#p4291 - через завантаження файлу.
Посилання на другі носії (навіть хмари) не завжди сприймаються користувачами позитивно.
Я одна з таких - ніколи не хожу на те що не знаю, а останього часу і на mail.ru ... вибачаюсь за натяки, але це реалії сьогодення.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Священицькі родини Київської губернії (Уманщина та інші повіти)

Повідомлення al_mol »

D_i_V_a писав: Посилання на другі носії (навіть хмари) не завжди сприймаються користувачами позитивно.


Щоб не бігати по хмарах ;) ;) ;)
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Священицькі родини Київської губернії (Уманщина та інші повіти)

Повідомлення в36 Ольга »

snl53 писав:.."Екселівський" варіант тут - https://cloud.mail.ru/public/54F2/KT22KkNEx
Коля, тут какая-то ошибка, у меня по твоей ссылке открылись "Материалы ревизийного перепису населення 1795-96 годов". :shock:
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Священицькі родини Київської губернії (Уманщина та інші повіти)

Повідомлення al_mol »

в36 Ольга писав:
snl53 писав:.."Екселівський" варіант тут - https://cloud.mail.ru/public/54F2/KT22KkNEx
Коля, тут какая-то ошибка, у меня по твоей ссылке открылись "Материалы ревизийного перепису населення 1795-96 годов". :shock:
Що не робиться, робиться накраще

Я довго думав в якій темі висвітлити цю книгу, і в цій темі вона теж на свому місці, в ній є шифри справ ревізій священиків.

snl53- дякую

приклад сторінки
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
snl53
Повідомлень: 81
З нами з: 22 березня 2016, 21:25
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 244 рази
Подякували: 114 разів

Re: Священицькі родини Київської губернії (Уманщина та інші повіти)

Повідомлення snl53 »

в36 Ольга писав:
snl53 писав:.."Екселівський" варіант тут - https://cloud.mail.ru/public/54F2/KT22KkNEx
Коля, тут какая-то ошибка, у меня по твоей ссылке открылись "Материалы ревизийного перепису населення 1795-96 годов". :shock:
Вибачаюсь. Я дійсно помилився.
Вірне посилання на файл «Памятная книжка Киевской епархии. Киев. 1882 Алфавитный список священников.xls» є таке -
https://cloud.mail.ru/public/9hYD/KkR8wa4Gw
Аватар користувача
snl53
Повідомлень: 81
З нами з: 22 березня 2016, 21:25
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 244 рази
Подякували: 114 разів

Re: Священицькі родини Київської губернії (Уманщина та інші повіти)

Повідомлення snl53 »

Якось раніше брав на себе обов*язок внести деякі доповнення до книги Т.Кузинець.

Ось трохи про Панасевичів та Мервинських.
У книзі Т.Кузинець « Православне духовенство Уманщини…» в нарисі про містечко Соколівка (Іоанно-Богословська церква) є таке :
«… Виявлені нами дані про склад причту є далеко недостатніми для персоніфікації кліру І.-Богословської церкви….
…Не вдалося виявити і ревізійних списків соколівського духовенства середини XIX ст., а відтак наступні наведені нами дані стосуються кінця XIX – початку XX ст.»
Не маю права звинувачувати автора, оскільки в ЦДІАК є достатня колекція клірових відомостей, але не можна осягнути неосяжне. Мені це наче більш потрібно, та не в змозі вивчити їх ! Хочу з того, що маю просто трохи додати інформації по м.Соколівка.
В 1846 году священиком до Іоанно-Богословської церкви було переведено Мервинського Віктора Михайловича. Це мій прапрадід. Його дружиною була Тетяна Миколаївна, дочка священика с.Войнарівка Таращанского повіту – Панасевича Миколи, рід якого тягнеться з 18-го століття, знаходився у родинних стсунка з родом Похилевичів. Про батька Миколи, Иоанна Л.І.Похилевич у свої відомій паці згадує у статті про с.Литвинівка Таращанского повіту.
Але повернусь до Мервинського В.М. Маю клірову відомість за 1868 рік. Ось її текст :
Приходский Священник Виктор Михайлов сын Мервинский, сын дьячовский.
По окончании курса в Киевкой Духовной Семинарии уволен с Аттестатом 2-го разряда.
1846 года Марта 17-го дня Высокопреосвященным Митрополитом Киевским и Галицким Филаретом рукоположен во священники Киевского уезда в с.Бузову к Свято-Преображенской церкви и Грамотою снабжен.
1846 года Августа 16-го дня вследствии его прошения и на основании резолюции тогоже Митрополита Филарета перемещен Уманского уезда в м.Соколовку Киевоподольского поселения к Иоанно-Богословской церкви и указом Консистории утвержден.
1851 года вследствие представления начальства темже Митрополитом Филаретом награжден набедренником.
1860-го года Высочайше награжден скуфьей.
В память минувшей Севастопольской войны за 1853-1854 и 1855-й годы награжден бронзовым крестом на Владимирской ленте и такой же медалью на Аннинской ленте.
1867-го года избран Духовенством 4-го округа Благочиния Депутатом по училищным делам при уманском Духовном училище.
1868-го года темже духовенством избран в должность депутата и мирового судьи по делам Духовенства того же Благочиния.
Лет ему отроду - 47.
Богослужебные предметы знает хорошо. Проповеди во церкви ...
Поведения - честногою
Кто кому в каком родстве - (причетники исродственни...?).
Оштрафован не был, под следствием и судом не состоит.

Жена его Татианна Николаева, 38 лет, поведения - тихого.
Николай, 22 года, в К.Д.Семинарии.
Анна, 16 лет.
Ольга, 14 лет, обучается в Киевском училище Девиц Духов. Звания.
Владимир, 10 лет, учится в Ц. пр. школе.
Ирина, 4 года.

Схоже Віктор Михайлович й помер у Соколівці десь на початку 1870-х років (це потребує ще вивчення) й саме на його місце прийшов Віссаріон Гаврилович Саббатовський, про якого йдеться у книзі.
З дітей тут не вказана ще одна дочка, Стефанида, яка на той час вже вийшла заміж за Стрелецького Володимира Стефановича, представника також одного зі священицьких родів Київщини. Доля синів Николи та Володимира та дочок Ольги та Ірини мені поки невідомі. Ольга у 1968-69 р.р. згадується в КЕВ як учениця Київського училища дівиць духовного звання.
Ну а дочка Анна (моя прабабуся) вийшла заміж за Шидловського Іоїля Михайловича, представника також відомого священицького роду на Київщині ще з часів уніатства.
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Священицькі родини Київської губернії (Уманщина та інші повіти)

Повідомлення в36 Ольга »

Мне тоже хотелось бы поблагодарить Т. В. Кузинец и нашего Лешу за "Православное духовенство Уманщины..". Я даже купила бы эту книгу. Ведь в ней, кроме моих Каковских, есть сведения еще об одном предке - о Шпаковском И. Н. из Псяровки, который был женат на дочери Фомы Каковского.
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Священицькі родини Київської губернії (Уманщина та інші повіти)

Повідомлення в36 Ольга »

snl53 писав: Ну а дочка Анна (моя прабабуся) вийшла заміж за Шидловського Іоїля Михайловича...
Так Анна - мама того самого Петра??
Відповісти

Повернутись до “Священики”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей