Прізвища, що викликають усмішку

Етимологія, походження, творення прізвищ
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Прізвища, що викликають усмішку

Повідомлення ГіП »

alex1952 писав:Пердунового? Не повезло с фамилией.
а якщо пер Дун :D
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Прізвища, що викликають усмішку

Повідомлення al_mol »

нужно же так подобрать :

Зображення
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Прізвища, що викликають усмішку

Повідомлення D_i_V_a »

Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Прізвища, що викликають усмішку

Повідомлення al_mol »

тут усмішку викликають не так прізвища, як ситуація живий Покійний, та Безбабний в сім'ї якого п'ятеро жінок

Зображення Зображення
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Прізвища, що викликають усмішку

Повідомлення al_mol »

вибачаюсь перед носіями прізвища, тут дійсно сміх викликає вся фраза, (знаючи відношення православної церкви до католіків, да і до приймаків....
мовою оригиналу " зять їх Йосип Гнидка римського обряду"

Зображення
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
drapieznik
Повідомлень: 444
З нами з: 26 червня 2020, 05:00
Стать: Чоловік
Звідки: Львів
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 469 разів

Re: Прізвища, що викликають усмішку

Повідомлення drapieznik »

... моя мама колись мені оповідала про ректора львівського Лісотехнічного - Юрія Туницю: "спершу його прізвище було Тупиця, яке він потім змінив на Туниця".
Властиво, прізвище Тупиця було дуже поширеним (й не тільки запевне в Галичині..) й очевидно мало явно походження із прізвиська, яке потім закріпилося (руками священників..) як прізвище. З вікіпедії відомо, шо пан Ю. Туниця походить зі села Онок (Закарпаття), - в мормонів ніби немає метрик цього села - а спеціально шукати мені ліньки, зрештою, в неті є стаття про історію цього села https://uk.wikisource.org/wiki/%D0%A1%D ... 0%BE%D0%BA , де властиво прізвище Тупиця назване й вказано дату першої згадки (ще й згадано шо станом на 2000 рік там проживало чимало носіїв саме версії "Тупиця" прізвища..). Так шо, розповідь мами цілком правдоподібна, тим більше, якшо поставити себе на місце шановного ректора (з яким мені малому деколи доводилося стикатися, бо я малим часто бував в кабінеті моєї мами - старшої лаборант кафедри економіки..) то я би й сам би пішов на такий крок, - й навіть якби я сильно не поважав традицію пращурів та тривале використання ними первісної форми прізвища, - для декана чи ректора вузу мати таку версію прізвища - це просто було б "пекло" - як зі сторони студентів, так й зі сторони колег й іншого начальства.. Ну, але як бачимо - в кулуарах все одно ця історія блукала й викликала легку посмішку, яка втім не має нічого злісного, а подібні приклади доволі численні були, як прізвище з образливого прізвиська може стати непосильним тягарем для нащадків й буде вимагати цілком зрозумілої корекції.

Цікава історія https://svatove.city/articles/23590/pru ... prizvischa - підходить для тематики..
Аватар користувача
dimocritus
Повідомлень: 123
З нами з: 06 грудня 2022, 00:21
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 92 рази
Подякували: 58 разів

Re: Прізвища, що викликають усмішку

Повідомлення dimocritus »

А що за дивне прізвище Гладкобріха (Гладкобрех)? Гугл не повертає жодного допису. Це не через цензуру?

Знайшов в одній із лінії це прізвище. Причому, зустрічається воно лише в Посімейному списку селян (1904) та у Ревізькій казці (1811). В церковних книгах всі ті самі люди йдуть під прізвищем Марчук. Дивина.
Аватар користувача
Т.В.
Повідомлень: 750
З нами з: 13 лютого 2021, 17:40
Стать: Жінка
Дякував (ла): 596 разів
Подякували: 928 разів

Re: Прізвища, що викликають усмішку

Повідомлення Т.В. »

Цією брошурою поділився В.В. Коротенко, за що йому велика дяка.
«Летопись историко-родословного общества» 1997 г, выпуск 4-5
С.В.Корягин "Непристойные фамилии у донского казачества"
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Відповісти

Повернутись до “ПРІЗВИЩА”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 16 гостей