Початок

Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8876
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3562 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Початок

Повідомлення АннА »

У нас в підрозділі "ПОЧАТОК" є дві теми, які мають однакомий зміст - це ця тема і "Абетка початківця"

Питання виникло через розміщення цього повідомлення

Є пропозиція щодо об'єднання цих тем. Якою буде ваша думка?
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Початок

Повідомлення kbg_dnepr »

Поради досвіченого американського генеалога (англійською):
Що б я зробила в першу чергу, якщо б починала досліджувати свою генеалогію зараз?

1. Зареєструвалася б на Ancestry
2. Написала б запит
3. Зареєструвалася б на Familysearch (багато чудових інструментів, наприклад Research Wiki)
4. Зробила б ДНК-тест на Ancestry
...
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Початок

Повідомлення al_mol »

С самого початку, зразу хочу сказати, що я дуже ціню вклад familysearch.org в розвиток генеалогії, і вважаю їх вклад в збереження історичних документів – неоцінимим.
В перш за все цей пост є попередженням на прикладах для молодих пошуковців, ніхто за Вас Вашу роботу не зробить, беріть оригінали документів, та по літері самі розберіть текст, заказуючи довідку в архівах і не получивши позитивної відповіді, краще потратьте ще кошти, замовте книжку в оригіналі , та повторюся, літера за літерою перечитайте його самі ( власно в мене було декілька разів, коли я знаходив запис після негативної відповіді архіву).
Чому саме в цій темі я вирішив писати. Я, ще раз повторюся, не в якому разі не паплюжу роботу, яку робить familysearch.org , те що вони сканують мільйони сторінок – це неможливо оцінити….
Як приклад для початківців я хочу навести індексування записів ( можливо я не так виразився, мова йде про переклад тексту на скані, з незрозумілої мови та почерку - на звичну до нас)
І так все почалося вчора, під час провітреної тривоги, я щоб відволіктися, згадав що на familysearch.org є нові надходження та індексування, вирішив сам себе перевірити і передивитися справу з фондів ЦДІАКу, а саме ф.224 оп. 1 спр 379 – це метрична книжка села Мала Жмеринка за 1762-1807 роки, якраз в цей час в даній церкві служив Лука Юркевич (мій пра5 дід) по його смерті – другий чоловік його дружини Андрій Щербинській, та в 1800 – як доглядовий священник був мій пра 4 дід Василь Лукич Юркевич.
Приклади написання цих прізвищ в сканах
Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення
Наступний приклад, для наглядності наведу переклад тексту, як звучав запис про смерть на початку 1800-х:
Селения Жмеренки малой жительница Яцька Чорного жена умре которая прежде смерти удостоина была по хрестианскому закону исповеди й святого причастия й погребена христианскам обрядом, лет было от роду 51
Так от жила собі Марія Чорна, а померла відповідно індексу - дивітся самі
Зображення Зображення

Пам’ятаєте ще фразу « умре которая (который)» ось і знайди по індексації Лук’яна Черкаського, тепер він
Зображення


Тай на останок, як висновок, ще раз хочу наголосити familysearch.org, тай як і любий другий архів, не в разі не винна в такому поданні інформації, вони і не мають цим займатися, їх основна задача збереження історичного та культурного надбання і за це ім великий уклін.
А вам початківці – скажу одне, краще вас самих , ніхто не зробить….
Та ще декілька цікавих, нетипових прізвищ :D :D :D .
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Початок

Повідомлення kbg_dnepr »

Дуже дякую за приклади, вони дуже красномовні.
Це стосується також записів на ОБД "Меморіал" (втрати у ДСВ) та будь-яких інших розшифровок.
Вони (розшифровки) дуже залежать від зору та здатності читача, а до масових розшифровок (в тому числі до індексації мікрофільмів на Familysearch) долучають дуже багато волонтерів, а ці волонтери, м'яко кажучі, не завжди є фахівцями з рукописів ХУ11-Х1Х ст., населених пунктів і т.ін.
Їм всім велика подяка за їхню велику роботу.
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
ludmilamedos
Повідомлень: 141
З нами з: 19 травня 2022, 21:20
Стать: Жінка
Дякував (ла): 132 рази
Подякували: 109 разів

Re: Початок

Повідомлення ludmilamedos »

Знайшла класний допис у фейсбук автор Влад Волинський: https://www.facebook.com/100071737646221/posts/pfbid0WPL9Z4574ixMp4ajtL8Jt7QewF8JzBREeezzAn6wnoF5Wqd55jcVkAJCfo24aGRLl/?app=fbl
Порада для любителів генеалогії.

"У родоводах православних завжди є непросте завдання - пошук дівочих прізвищ прабабусь. Це цікаве завдання, бо дозволяє відкрити нові гілки в дереві роду. Однак, в більшості випадків, дівоче прізвище записане тільки в одному місці - у записі про шлюб. А що ж робити, коли цей запис втрачено?

Два прийоми існує. Але для їх виконання необхідно, щоб діяв ряд умов.

📍1. Ви знаєте рік народження прабабусі. Цю інформацію може дати запис про смерть, перепис родини і сповідних відомостях чи ревізьких казках тощо.
📍2. Добре, коли ім'я прабабусі не найбільш популярне. Якщо її звали Ганна Іванівна чи Марія Василівна, то, скоріш за все, вся затія провалиться. Якщо прабабусю звали Єпистимія Корніївна чи Олександра Григорівна, то ОК.
📍3. Чудово, коли ви вже виявили деяких членів родини прабабусі. Це брати чи сестри, які були хресними батьками (восприємниками) її дітей.

Уявимо, що прабабусю звали Олександра Корніївна, 1810 року народження.

📍Спосіб перший, простий. Досліджуйте метричні книги села за 1805 - 1815 роки. Майте на увазі, що прабабуся могла бути родом із сусіднього села з тим, де жила родина її майбутнього чоловіка. Тож, коли не знайшли в одному селі, беріться за метричні книги округи. Якщо пазл складеться, то запис про народження дівчинки Олександри, дочки Корнія буде тільки один. Не забудьте пошукати народження братів і сестер прабабусі. Прізвище їх батька має в результаті співпасти.

📍Спосіб другий, складний. Якщо метричні книги не збереглися, то вивчайте сповідні відомості села за період, близький до періоду народження прабабусі. У нашому випадку це буде 1812 - 1822. Треба шукати родину Корнія, в якого є дочка Олександра відповідного віку. Враховуйте імена братів та сестер, бо вони теж повинні бути в сповідних відомостях. Не забувате дослідити документи сусідніх сіл. В ідеалі, така родина буде тільки одна.

‼️Генеалогія - це математика в світі історії. Якщо одне з правил цього пошуку не спрацювало, то... шукайте зачіпки далі. Не додавайте поспішно в генеалогічне дерево тих, з ким родинні стосунки сумнівні. Нехай краще воно буде не таким великим, зате точним. Нащадки вам подякують!

Користуйтесь, діліться з друзями."
Якщо не в цю тему,прошу перенести.
Синенко(Сененко) Бойко,Ушенко, Волощенко, Логвиненко,Бабик,Шкурат,Соловей, Науменко,Мех,Олексійко (Алексейко)
Чернігівська область, Прилуцький р-н, с.Білошапки,х.Отрада
Крутоярівка,Сергіївка,Яблунівка, Дубовий гай, Канівщина,Полонки

Пархоменко, Сидоренко Чернігівська область,с.Орликівка
Заборський (Заборская,Заборский)- Хворости ( Милейки,Корюківка) Обтеня,Полхів,Брахлів
Стукало,Клюєв, Ісаєнко-Савинки, Сядрине,Тільне
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Початок

Повідомлення kbg_dnepr »

Як віднаходити предків та свою ідентичність

00:00 Про що цей епізод?
1:31 Яка мотивація досліджувати родовід зараз?
6:19 У чому пристрасть — процес чи результат?
8:01 Чи дає історія сім'ї відчуття вплетення в історію держави?
14:00 Чому у нас так мало цікавляться своїм корінням?
15:58 Алгоритм: Опитати родичів
18:04 Як говорити з рідними про історію сім'ї?
20:41 Алгоритм: Тест ДНК найстарших членів
21:50 Що питати у родичів?
24:42 Брехня і сімейні легенди
26:57 Алгоритм: Домашній архів та система зберігання даних
30:03 Які ресурси використовувати?
32:40 Що вишуковувати в мережі та архівах?
35:11 Репресивні справи як унікальне джерело та "плохая наследственность"
38:40 Історія одного збігу
40:08 Історії гостей, що надихають
42:21 Які 20% зусиль дають 80% результату?
44:35 А можна не ходити в архіви?
46:47 Чи реально закінчити цю подорож?
48:53 Резюме і P.S.

Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Початок

Повідомлення kbg_dnepr »

«Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай

https://shotam.info/tse-niby-detektyv-a ... rozkladay/
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Початок

Повідомлення kbg_dnepr »

Піти за власним корінням: 10 кроків, щоб дослідити родовід

https://rubryka.com/article/doslidyty-rodovid/
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Початок

Повідомлення kbg_dnepr »

Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Відповісти

Повернутись до “ПОЧАТОК”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей