Державний архів Харківської області (ДАХО)

Оцініть роботу архіва за п'ятибальною шкалою

5
1
9%
4
2
18%
3
1
9%
2
3
27%
1
4
36%
 
Всього голосів: 11

Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Державний архів Харківської області

Повідомлення kbg_dnepr »

Алфавітний покажчик до опису 287 фонду 3, де зібрані документи канцелярії губернатора.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... kE86oiuihQ

Інформація з ФБ (Влад Волинський)
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Державний архів Харківської області

Повідомлення kbg_dnepr »

Шановні знавці ДАХО,

чи є в архіві ревізькі казки та сповідні відомості по селу Піщанка Костянтиноградського повіту?
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5313
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: Державний архів Харківської області

Повідомлення DVK_Dmitriy »

Збережена копія сайту архіва:
https://web.archive.org/web/20220302231 ... e_id=10165
Книги, метрики й ревізки звідти вантажаться!

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5313
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: Державний архів Харківської області

Повідомлення DVK_Dmitriy »

Антон Бондарев

Харків та Слобожанщина. Краєзнавство, дослідження та туризм-царство вам усім небесне…
Дуже довго вагався як що чесно чи писати про це чи ні. Але наболіло і реальний стан речей в нас наразі такий, що, мабуть, треба їх озвучити вже «вголос» і відверто. Та й оскільки я людина яка досить глибоко в темі то і на свою думку та бачення права таки маю…
Отже, почнемо з того, що ДО війни той же ДАХО (Державний Архів Харківської Області) вважався за кількістю збережених фондів одним з найкращих та найцікавішим по усій Україні. Завдяки цьому у читальному залі можна було побачити дослідників працюючих з документами з багатьох областей та навіть з закордону. Ну і звісно ж, що місцеве-регіональне Слобідське краєзнавство та генеалогічні дослідження мали не аби який розвиток. Тож завдяки цьому кожен рік виходило багато книжок чи публікацій документів, проводилося та з’являлося як по місту так і по краю купа нових екскурсій та туристичних маршрутів. Окрім ДАХО Харків у науково історично туристичному плані дуже посилювала діяльність та фонди бібліотек Короленко та Університетської а також наявність у місті ЦДНТАК (Центральний державний науково-технічний архів України). І от я без перебільшення можу сказати що саме Харкову належала честь багато багато років бути у цій сфері реально на передовій та задавати темп та приклад для багатьох інших областей.
Але, так сталось що на початку війни будівлі архіву постраждали від вибухової хвилі та уламків. Бібліотекам Короленко та Університетської теж досталося правда не так як ДАХО. Як що уважно подивитися на фото корпусу архіву який розташований по вулиці Мироносицький чи при бажанні підійти туди то можна побачити відсутність на верхніх поверхах скла у вікнах. І от це дуже фігово, бо саме там знаходяться архівні СХОВИЩА. Тобто такі кімнати де у картонних коробках зберігаються історичні архівні документи . Під час дискусії у фб виявилось що як мінімум до кінця травня проблемою відкритих вікон особливо ніхто не займався. Ну а як що простіше і ясніше то з березня по травень як мінімум у сховищах був ПОРУШЕН температурний режим зберігання. Ті хто як і я навчались на історичному факультеті та здавали залік з «Музеєзнавства» гадаю одразу зрозуміли увесь рівень триндеця. Ну а для тих хто не зрозумів пояснюю:
«Температурний режим.
Виконання умов зберігання документів передбачає створення в архіві необхідної температури та вологості. За архівними нормами температура має бути 17-19°C, а відносна вологість повітря 50-55%. Якщо немає можливості регулювання клімату, необхідно встановлювати механічні засоби зволоження, а також періодично провітрювати архівне сховище.»
А тепер, згадаймо про зміну погоди у Харкові з березня по травень. І поміркувавши як це все могло вплинути на документи які зберігаються у приміщеннях де не має скла у вікнах, прийдемо до сумного висновку що досить вірогідне що на важливих як для історії міста так і держави документах з’явився грибок.
Як відомо сьогодні вже 4 місяць війни і коли це усе закінчиться нікому не відомо. Але які б події, фази, поразки чи перемоги не були на фронті факт у тому що Харків був, є і буде прифронтовим містом до самого кінця війни. Ну а як що більш чесніше прилетіти може кожного дня куди завгодно і коли завгодно. І от будемо реалістами постраждати можуть навіть будівлі де розмішені фонди ДАХО. Оскільки я не держслужбовець то якихось речей і процедур можу не розуміти. Але з урахуванням вище вказаного суто на мій погляд фонди ДАХО до кінця війни потрібно б було евакуювати з міста кудись в більш безпечне місце. Де буде потрібний температурний режим і можливість сканувати-відцефровувати те що ще можна сканувати.
Також гадаю що ні для кого не є таємниця що читальні зали в архівах України запрацюють тільки після закінчення війни. А оскільки будівля того ж ДАХО на Мироносицькиій пошкоджена то у Харкові читальний зал на мій погляд буде у змозі приймати дослідників навіть після закінчення дуже не скоро. Бо будівлю і приміщення там потрібно буде відремонтувати.
Таким чином на превеликий жаль реальна ситуація в нас дуже м’яко кажучи у науково дослідницькому сенсі фігова. І погана була б вона набагато менше як би документів відцефрованих і у відкритому доступі було багато. Але наразі сайт ДАХО де були розмішені електронні копії не працює. І як що навіть він і відновить свою роботу то того що там є буде космічно мало. Врятували б Харків у цій вкрай паскудній ситуації копії документів розмішені на американському сайті familysearch. Які в принципі і так там є у відкритому доступі. Але останні роки чомусь у familysearch та ДАХО стосунки не заладилися. Тож не зважаючи на бажання американців до подальшого сканування архівних справ Харкова нових копій так і не з’явилось.
Тож повторююсь, попри те що на мій особистий погляд наука та історичні досліди не повинні зупинятися навіть під час війни а архівні документи є історичним безцінним скарбом нації та народу стратегічного значення ситуація у Харкові гірше нікуди. І єдине що наразі можливо б було зробити це на якомусь ентузіазмі чи при підтримки зробити такій собі «Віртуальний ДАХО».
Ну а як що більш конкретно то:
1. За багато років сотні дослідників зробили тисячі копій архівних справ. І я у тому числі.
2. Можна було б кинути клич і заливати ці справи чи на окремий ресурс чи на ті ж вікіджерела.
3. Таким чином науковці та дослідники з усього світу мали б доступ до величезної кількості архівних документів і мали змогу продовжувати свої досліди.
Бо війна це надовго. А свої думки стосовно перспектив туризму у Харкові та Слобожанщині я таки напишу трохи згодом…

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5313
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: Державний архів Харківської області

Повідомлення DVK_Dmitriy »

Доки сайт не відновив роботу, оприлюднюємо у групі Державного архіву Харківської області збірники архівних документів із серії «Старовинні міста Харківщини». Сьогодні: Золочів, Ізюм, Чугуїв.

Золочів: Зб. архівних документів і матеріалів / Головний ред. А.І. Епштейн; Упорядн. Л.М. Момот та ін..; Худож.-оформлювач Б.В.Чертков. – Харків: Фоліо, 1995. – 104 с.


Ізюм: Зб. архівних документів і матеріалів / Головний ред. А.І. Епштейн; Упорядн. Л.М. Момот та ін..; Худож.-оформлювач Б.В.Чертков. – Харків: Фоліо, 1994. – 104 с.


Чугуїв: Зб. архівних документів і матеріалів / Упорядн. Л.М. Момот, В. Г. Панкратьєва, В.В. Швець. – Харків: СП «Фоліо», 1993. – 68 с.


Найближчим часом ще будуть Вовчанськ, Зміїв, Артемівка, Мерефа та Харківський район.

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5313
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: Державний архів Харківської області

Повідомлення DVK_Dmitriy »

Продовжуємо оприлюднювати збірники архівних документів та матеріалів із серій "Старовинні міста Харківщини" та "Краю мій, Слобожанщино!". До вашої уваги: Артемівка, Вовчанськ, Зміїв, Мерефа та Харківський район.

Артемівка. Зб. архівних документів і матеріалів / Головний ред. Б.К.Мигаль; Упоряд.: Л.М.Момот, Т.В.Чернявська; Худож.-оформлювач Б.В.Чертков. – Харків: Каравела, 1999. – 112 с. («Краю мій, Слобожанщино»)

Вовчанськ. Зб. архівних документів і матеріалів. Ч. 2 / Головний ред. А.І.Епштейн; Упоряд.: Л.М.Момот та ін.; Худож.-оформлювач Б.В.Чертков. – Харків: Фоліо, 1994. – 124 с. (Старовинні міста Харківщини)

Змиев. Сб. архивных документов и материалов / Редактор А.И. Эпштейн; сост. В.В.Резникова, В.Г.Панкратьева, В.В.Швец. – Харьков: Типография МААК, 1992. – 40 с. (Старинные города Харьковщины)

Мерефа. Зб. архівних документів і матеріалів. Ч. 2 / Головний ред. Б.К.Мигаль; Упоряд.: Л.М.Момот, В.Г.Панкратьєва, Т.В.Чернявська; Худож.-оформлювач Б.В.Чертков. – Харків: Фоліо, 1996. – 152 с. (Краю мій, Слобожанщино!)

Харківський район: Зб. архівних документів і матеріалів / Головний ред. Б.К.Мигаль; Упоряд.: Л.О.Михасенко та ін.; Худож.-оформлювач Б.В.Чертков. – Харків: Фоліо, 1994. – 82 с. (Краю мій, Слобожанщино)

Харківський район: Зб. архівних документів і матеріалів: Ч.2 / Головний ред. Б.К.Мигаль; Упоряд.: Л.О.Михасенко та ін.; Худож.-оформлювач Б.В.Чертков. – Харків: Фоліо, 1995. – 142 с. (Край мій, Слобожанщино!)

Харківський район: Зб. архівних документів і матеріалів: Ч. 3 / Головний ред. Б.К.Мигаль; Упоряд.: Л.М.Момот, В.Г.Панкратьєва, Т.В.Чернявська; Худож.-оформлювач Б.В.Чертков. – Харків: Фоліо, 1996. – 188 с. (Краю мій, Слобожанщино!)


Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5313
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: Державний архів Харківської області

Повідомлення DVK_Dmitriy »

Харьковский район, Часть 1, 2, 3 в формате pdf:

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
Владимир3311
Повідомлень: 1
З нами з: 31 липня 2022, 14:39
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 8 разів

Re: Державний архів Харківської області

Повідомлення Владимир3311 »

Всем добрый день!
Подскажите пожалуйста, мои прадед и прабабка родом из Старой Водолаги.
1886 и 1885 г.р. соответственно.

Есть цель установить их родителей.
Из исходных данных у меня есть свидетельства о смерти обоих с указаниями их полных ФИО.

Где мне нужно искать?
Или же есть человек который сможет за вознаграждение помочь мне в решении этого вопроса?
Аватар користувача
Т.В.
Повідомлень: 750
З нами з: 13 лютого 2021, 17:40
Стать: Жінка
Дякував (ла): 596 разів
Подякували: 928 разів

Re: Державний архів Харківської області

Повідомлення Т.В. »

Подскажите пожалуйста, мои прадед и прабабка родом из Старой Водолаги.
1886 и 1885 г.р. соответственно.

Есть цель установить их родителей. ......Где мне нужно искать?
Или же есть человек который сможет за вознаграждение помочь мне в решении этого вопроса?
В настоящее время трудно Вам что-либо посоветовать.
Конечно, такой человек нашелся бы, да ГАХО не работает - архив (хранилища архива) пострадали от ракетных обстрелов российских оккупантов, отремонтировать здания и открыть читальные залы в таких условиях невозможно и неизвестно, что будет дальше,
т.к. бомбежки и обстрелы Харькова только усиливаются.
И в более лучших условиях, до февраля 2022 г., ГАХО не слишком активно сканировал и выкладывал архивные дела, поэтому в открытом доступе их очень мало.
Работает ли в сейчас архив с запросами частных лиц - затрудняюсь сказать, сомневаюсь. Попробуйте отправить запрос по эл. почте.
Запрос не должен быть анонимным, полное ФИО и обратный адрес.
Аватар користувача
oioioi
Повідомлень: 159
З нами з: 21 серпня 2022, 01:55
Дякував (ла): 113 разів
Подякували: 77 разів

Re: Державний архів Харківської області

Повідомлення oioioi »

DVK_Dmitriy писав: 25 червня 2022, 12:43 Тож повторююсь, попри те що на мій особистий погляд наука та історичні досліди не повинні зупинятися навіть під час війни а архівні документи є історичним безцінним скарбом нації та народу стратегічного значення ситуація у Харкові гірше нікуди. І єдине що наразі можливо б було зробити це на якомусь ентузіазмі чи при підтримки зробити такій собі «Віртуальний ДАХО».
Ну а як що більш конкретно то:
1. За багато років сотні дослідників зробили тисячі копій архівних справ. І я у тому числі.
2. Можна було б кинути клич і заливати ці справи чи на окремий ресурс чи на ті ж вікіджерела.
3. Таким чином науковці та дослідники з усього світу мали б доступ до величезної кількості архівних документів і мали змогу продовжувати свої досліди.
Бо війна це надовго. А свої думки стосовно перспектив туризму у Харкові та Слобожанщині я таки напишу трохи згодом…

Дуже погоджуюсь зі сказаним. Жахливі новини (про постраждалу будівлю архіву, грибок). І це тим більше підкреслює важливість роботи з оцифрування архівів..
Вже намагався звернутися до ДАХО. Очевидно, що зараз вони працюють, і немає ніяких припущень, коли навіть сайт запрацює. Це зрозуміло. Але все ж таки важливо було б максимально зберегти / оцифрувати архів поки не пізно.

Мене особисто цікавлять Метричні Книги по Вовчанському району та місту Харкову з 1860 по 1920 роки. І, на жаль, на Family Search нічого знайти не знайшлось.
Може у когось є скани, чи інформація, де можна подивитись архіви за цей період на місце?
Відповісти

Повернутись до “Харків”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей