УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

Фоменко

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів

Всього голосів : 0

Подякував (-ла): 18 раз.
Подякували: 128 раз.

Фоменко

Повідомлення Vitaly Savitar » 19 лютого 2016, 01:09

Походить від імені Фома, що є видозміненою формою ім’я Хома, яке зродилося від арамейського слова теом, що означає близнюк.
Зображення
Ономастичні послуги, тлумачення прізвищ, історичні та генеалогічні дослідження. E-mail: spadok.ukraine@gmail.com

Подякував (-ла): 191 раз.
Подякували: 198 раз.

Re: Фоменко

Повідомлення surnameindex » 20 липня 2016, 19:16

Онлайн

Подякував (-ла): 4888 раз.
Подякували: 2261 раз.
Стать: Жінка

Повідомлення D_i_V_a » 23 грудня 2019, 15:31

Важке прізвище... половина роду може буть в Фоменках, а інша в Хоменках...

Фіксуються на сході селян м-ка Фастова у 1906 році

77 Андрей Фоменко
113 Сидор Хоменко
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Подякував (-ла): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Повідомлення Фома » 24 грудня 2019, 01:54

Повністю згодна. В нас саме так і є. Частково Фоменко і Хоменко. Як паспортистка почує,так і напише

Подякував (-ла): 363 раз.
Подякували: 517 раз.

Повідомлення SNIGURIVNA » 24 грудня 2019, 12:23

Фома написав:Як паспортистка почує,так і напише
А вланики прізвища, коли паспорт отримують і , перед тим, як росписатися, перевіряють, чи все вірно, з повною байдужістю поставляться до того, як їй почулося. Бо загалом людина завжди може наполягати на тому, хто вона є :wink:

Втім, теж зустрічала це Фоменко/Хоменко. Добре, що родина маленька і посидюча. :)
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Черкаський повіт: Баюк, Боговик, Вовк, Волошенко, Гай, Данилець, Демиденко,Дудник,Дяченко, Забожан, Калюжка, Лисенко, Личак, Максюк, Мигит, Озюменко, Осінній, Пахолок, Педоренко, Пелюхно, Петренко, Плигач, Пустовіт, Руденко, Савченко, Сіренко, Скринник, Снігур, Сугак,Товстопят, Цебренко, Чередніченко та інші.
Мій щоденник Зображення

Онлайн

Подякував (-ла): 4888 раз.
Подякували: 2261 раз.

Повідомлення D_i_V_a » 24 грудня 2019, 14:48

Vitaly Savitar написав:Походить від імені Фома, що є видозміненою формою ім’я Хома, яке зродилося від арамейського слова теом, що означає близнюк.
Перше, що треба знать, про це говориться у багатьох авторів то не буду їх тут наводить, що на ісконно українських землях не було букви Ф. Замість неї говорили ХВ. Тобто з цього робимо висновок, що в написанні імені/прізвища з буквою Ф маємо русифіковану форму. (Для радикалів хочу сказати, що в сказаному немає ніякої політики, а тільки допомога у пошуках.)
По-друге, як тут вже приведено "арамейське слово теом", по якому треба знати, що його напис в інших мовах був іншим. І не завжди це була тільки кирилиця.
Ось трохи історії про це ім'я.
І на останок. TH яке використовується в написанні латинськими літерами, приводить нас до імені Томаш, яке було дууууууже поширене в Речі Посполитій. То якщо вам пощастило і ви докопалися до 18 століття, то не забувайте і про цю форму у ваших пошуках.

PS Паралельна тема - Хоменко
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Повернутись до Ф

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: alex1952, Bogdan Mishchenko, D_i_V_a, Google [Bot], Google Adsense [Bot], IrinkaySt, Nathalie, Ярина