Сканер для мікрофільмів

Відповісти
Аватар користувача
VUVA
Повідомлень: 5
З нами з: 05 квітня 2017, 12:00
Стать: Чоловік
Звідки: Львів
Подякували: 4 рази

Сканер для мікрофільмів

Повідомлення VUVA »

Всім привіт.
Можливо хтось знає, як мікрофільм з архіву перенести на комп'ютер?
Рік тому в архіві бачив, як пара чоловіків працювали з якимось невеличким сканером, через який вони могли передивлятися мікрофільми у себе на комп'ютері.
Може тут хтось знає про такий пристрій або може порадити де його взяти?

P.S. Займаюся дослідженням свого родоводу по багатьох гілках. Ціль скопіювати мікрофільми у архіві. Потрапити в читальний зал - це щось з нереального. Попасти в читальний зал, щоб машини, які читають мікроплівки були вільні - ще більш нереальніше. Прочитати щось на тих машинах - це щось з жанру фантастики. Швидше можна осліпнути.
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Сканер для мікрофільмів

Повідомлення al_mol »

VUVA писав:Всім привіт.

Рік тому в архіві бачив, як пара чоловіків працювали з якимось невеличким сканером, через який вони могли передивлятися мікрофільми у себе на комп'ютері..
Да такие устройства есть, но это устройства, скажем так не для широкого применения, поэтому стоят как маленький космический корабль...
И возникает второй вопрос - разрешат ли в архиве работать с таким устройством, ведь если устройство не сертифицировано - оно просто уничтожит пленку....
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
VUVA
Повідомлень: 5
З нами з: 05 квітня 2017, 12:00
Стать: Чоловік
Звідки: Львів
Подякували: 4 рази

Re: Сканер для мікрофільмів

Повідомлення VUVA »

al_mol писав:
VUVA писав:Всім привіт.

Рік тому в архіві бачив, як пара чоловіків працювали з якимось невеличким сканером, через який вони могли передивлятися мікрофільми у себе на комп'ютері..
Да такие устройства есть, но это устройства, скажем так не для широкого применения, поэтому стоят как маленький космический корабль...
И возникает второй вопрос - разрешат ли в архиве работать с таким устройством, ведь если устройство не сертифицировано - оно просто уничтожит пленку....
Впевнений, що в архівах такі речі заборонені.
Двоє старших чоловіків просто сідали за одну з старих машин для перегляду мікроплівок (розпорядник в читальному залі думала, що вони працюють за тою старою машиною) а вони спокійно собі переглядали на комп'ютері.
Чи нищить воно плівку більше, а ніж перегляд тих плівок на тих старих машинах - це ще питання.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Сканер для мікрофільмів

Повідомлення D_i_V_a »

VUVA писав:Може тут хтось знає про такий пристрій або може порадити де його взяти?
Нажаль особисто з такими сканерами не стикалась і не знаю, чи можна з такими працювати в архівах... Мабуть у різних архівах це питання вирішують порізному. У мене тільки є досвід чит. залу ЦДІАКу, там драконовське пильнування навіть з відеоспостереженням. Але чесно кажучи давно там не була. Може щось змінилося вже на краще?...

Розумні сканери на диво не такі й дорогі як ми про це думаєм. Знаю про невеличкий сканер за 50 євро що сканує книжки і може розпізнавати тексти.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Сканер для мікрофільмів

Повідомлення в36 Ольга »

VUVA писав: Можливо хтось знає, як мікрофільм з архіву перенести на комп'ютер?
Спасибо Вам за информацию, впервые от вас услышала о таких сканерах.

Думаю, что в каждом архиве свои правила копирования документов.. Но позавчера я впервые осмелилась фотографировать на телефон кадры микрофильма и при этом почувствовала себя счастливым человеком, ведь раньше и это было запрещено. Весь законопослушный народ терпеливо ломал глаза, переписывая. Теперь я тоже ломаю глаза, но зато, сидя дома на диване. И это счастье! :D :D
Аватар користувача
cronoster
Повідомлень: 537
З нами з: 26 листопада 2016, 23:28
Стать: Чоловік
Звідки: Галицький Гуцуленд
Дякував (ла): 117 разів
Подякували: 997 разів

Re: Сканер для мікрофільмів

Повідомлення cronoster »

Власне, працював у Львові на такому динозаврі. Доволі не звично, бо треба освоїти вкладання плівки. Приходити по раніше в ЦДіал і тоді вдається бути першим. Волію працювати з "живими метриками"
Коли згасне людська пам'ять й замовкнуть літописи, говоритиме каміння.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Сканер для мікрофільмів

Повідомлення D_i_V_a »

cronoster писав:...Доволі не звично, бо треба освоїти вкладання плівки...
Думаю, що Ви трохи переплутали...
Той аппарат, куда заправляється плівка для перегляду, не називають сканер. Це скоріш за все монітори, світло-проектори, що збільшують зображене на плівці та проецірують на екран монітора.
А сканер - це апарат, що сканує мікроплівку і робить з неї повномасштабні скани кадрів, як би ви вклали сторінки до скану і просканували їх.
Сподіваюсь що написала зрозуміло...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
cronoster
Повідомлень: 537
З нами з: 26 листопада 2016, 23:28
Стать: Чоловік
Звідки: Галицький Гуцуленд
Дякував (ла): 117 разів
Подякували: 997 разів

Re: Сканер для мікрофільмів

Повідомлення cronoster »

Власне я не мав на увазі сканер, а той світло-проектор. Вибачаюсь на неточність)
Коли згасне людська пам'ять й замовкнуть літописи, говоритиме каміння.
Відповісти

Повернутись до “Питання та поради стосовно теми "АРХІВИ"”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей