Вершигора

Відповісти

Це прізвище

Отримав при народженні
1
100%
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 1

Аватар користувача
Falcon
Модератор
Повідомлень: 316
З нами з: 03 січня 2017, 20:37
Стать: Чоловік
Звідки: Буковина
Дякував (ла): 417 разів
Подякували: 519 разів

Вершигора

Повідомлення Falcon »

Вершигора
Просто гарне прізвище з Буковини XIX ст.
Родичів не маю.
з повагою, Євген.
предки з повітів: Буковина (Сторожинець, Кіцмань)
Галичина (Ходорів)
Волинь (Клевань)
Поділля (Кам'янець-Подільський, Оринин)
Аватар користувача
ArturVer
Повідомлень: 12
З нами з: 28 грудня 2018, 08:19
Стать: Чоловік
Звідки: Поділля / Подолье
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 12 разів

Re: Вершигора

Повідомлення ArturVer »

Доброго дня!

В мене поки документально Вершигори тільки з Поділля. Але ДНК-тест хромосоми показує 100%-родичів і з Польші і з Угоршини.

Чи робили Ви вже собі тесть по Y-хромосомі і якщо так, то скільки маркерів чи повний ВІG-Y?

UPD: а, то Ви просто тему створили і родичів не маєте Вершигор. Ясно. Але може тоді хтось побачить повідомлення і зацікавиться дослідженням BIG-Y Family Tree DNA..
Гаплогрупи ДНК предкових ліній: По жіночим - H та H2a5b1. По чоловічим лініям: I-A14973 (BIG-Y) та R-M198 (три штуки по 37 маркерів)
Подільска губ. Ольгопільський повіт, Вінницький повіт, Літинський повіт
Подольская губерния -> Староверы, Старообрядцы
Стародубье (Черниговская губерния, Брянская обл)
Аватар користувача
Falcon
Модератор
Повідомлень: 316
З нами з: 03 січня 2017, 20:37
Стать: Чоловік
Звідки: Буковина
Дякував (ла): 417 разів
Подякували: 519 разів

Re: Вершигора

Повідомлення Falcon »

ArturVer писав:Доброго дня!

В мене поки документально Вершигори тільки з Поділля. Але ДНК-тест хромосоми показує 100%-родичів і з Польші і з Угоршини.

Чи робили Ви вже собі тесть по Y-хромосомі і якщо так, то скільки маркерів чи повний ВІG-Y?

UPD: а, то Ви просто тему створили і родичів не маєте Вершигор. Ясно. Але може тоді хтось побачить повідомлення і зацікавиться дослідженням BIG-Y Family Tree DNA..

А документально Ви з яких років фіксуєте цю гілку на Поділлі?
Метрики по "моім" селам збереглись з 1840-го, і вже тоді декілька сімей зустрічав, що значились місцевими.
Так як на Поділлі в порівнянні з Карпатами гір по суті нема, можливо Ваші були переселенцями? (враховуючи суть прізвища, і результати Вашого днк), а можливо це видозмінена форма козацького "Вернигора"..
з повагою, Євген.
предки з повітів: Буковина (Сторожинець, Кіцмань)
Галичина (Ходорів)
Волинь (Клевань)
Поділля (Кам'янець-Подільський, Оринин)
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Вершигора

Повідомлення Balymba »

Falcon писав:
ArturVer писав:Доброго дня!

В мене поки документально Вершигори тільки з Поділля. Але ДНК-тест хромосоми показує 100%-родичів і з Польші і з Угоршини.

Чи робили Ви вже собі тесть по Y-хромосомі і якщо так, то скільки маркерів чи повний ВІG-Y?

UPD: а, то Ви просто тему створили і родичів не маєте Вершигор. Ясно. Але може тоді хтось побачить повідомлення і зацікавиться дослідженням BIG-Y Family Tree DNA..

А документально Ви з яких років фіксуєте цю гілку на Поділлі?
Метрики по "моім" селам збереглись з 1840-го, і вже тоді декілька сімей зустрічав, що значились місцевими.
Так як на Поділлі в порівнянні з Карпатами гір по суті нема, можливо Ваші були переселенцями? (враховуючи суть прізвища, і результати Вашого днк), а можливо це видозмінена форма козацького "Вернигора"..
Це ніби антиподи: Вершигора - створює гори, а Вернигора - руйнує.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
ArturVer
Повідомлень: 12
З нами з: 28 грудня 2018, 08:19
Стать: Чоловік
Звідки: Поділля / Подолье
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 12 разів

Re: Вершигора

Повідомлення ArturVer »

Falcon писав:А документально Ви з яких років фіксуєте цю гілку на Поділлі?
Метрики по "моім" селам збереглись з 1840-го, і вже тоді декілька сімей зустрічав, що значились місцевими.
Так як на Поділлі в порівнянні з Карпатами гір по суті нема, можливо Ваші були переселенцями? (враховуючи суть прізвища, і результати Вашого днк), а можливо це видозмінена форма козацького "Вернигора"..
Документально є факт народження в 1875 р. на Поділлі. Але ще знаю імена 4-х предків по цій лінії до цієї дати...
Ще працюю, документи ще є для опрацювання, але в іншому місті і треба навідуватись особисто і копати.

Знаю, що на Поділлі під час воєн Б. Хмельницького середини XVII-го століття багато корінного населення з Поділля було винищено або угнано до ясиру. І потім пустоши заселялись людом, переважно із Західних регіонів Речі Посполитої. Тому, думаю, що і ДНК-аналізи Y-хромосом цілком імовірно можуть знайти родичів в колишній Австро-Угорщині, чи Речі Посполитій.

А про походження прізвища Вершигора в мене поки дві теорії:
1. Високі були (180-185 см за старими мірками - високі, нібито, вважались)
2. Вершигора - Вершили гору - вкладали сіно на саму гору копиці, бо тільки вони могли до тих верхівок дотягнутись
Гаплогрупи ДНК предкових ліній: По жіночим - H та H2a5b1. По чоловічим лініям: I-A14973 (BIG-Y) та R-M198 (три штуки по 37 маркерів)
Подільска губ. Ольгопільський повіт, Вінницький повіт, Літинський повіт
Подольская губерния -> Староверы, Старообрядцы
Стародубье (Черниговская губерния, Брянская обл)
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Вершигора

Повідомлення Balymba »

ArturVer писав:
А про походження прізвища Вершигора в мене поки дві теорії:
1. Високі були (180-185 см за старими мірками - високі, нібито, вважались)
2. Вершигора - Вершили гору - вкладали сіно на саму гору копиці, бо тільки вони могли до тих верхівок дотягнутись
Щодо 2 пункту, то можу запропонувати ще одну версію: в різних місцевостях різні вимоги і традиції щодо копиць. Наприклад, в моєму селі "вершити" копиці є обов'язковим елементом, а от в сусідньому (за 5 км) вважається правильним копицю не завершувати і залишати відкритою верхню частину основи копиці (остриви чи жердини). Тепер моя версія - людина із місцевості, де прийнято "вершити" гору копиці, попадає в місцевість де такий звичай є дивиною. От і став чоловік, який вершить копицю Вершигорою.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Відповісти

Повернутись до “В”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Google [Bot] і 31 гість