Зміна конфесії

Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Зміна конфесії

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:Ну, от хоч щось на кшталт епізоду з біографії Мелетія Смотрицького:
Повернувся він уже "напівуніатом", а з 1626 р. перейшов до унії, спочатку потайки, за згодою папи, а у 1629 р. вже офіційно.
Ми говоримо про різні речі. Ви про унію, я про свою гілку католиків.

Подивіться на дерево.
Раніше, до 1830-х років було правило, що в конфесійно змішаних родинах хлопчики йшли по батьку вірою, дівчата по матері.
Потім це правило відмінили і почали перемолочувати всіх в православіє.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Зміна конфесії

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав: Ми говоримо про різні речі. Ви про унію, я про свою гілку католиків.
Хіба Ви не розпочали цю тему словами:
Тема про зміну конфесії загалом. Хто, чому, коли і як?
Я була збиралася навести приклад, коли фігурували навіть кальвіністи. Буде зайвим?


Втім, про що Ви питали, про те я Вам відповіла, навівши досить відомий приклад. У будь-якому разі Ваші випадки не є прикладами прихованого переходу
D_i_V_a писав: Раніше, до 1830-х років було правило, що в конфесійно змішаних родинах хлопчики йшли по батьку вірою, дівчата по матері.
Я зустрічала подібну практику і пізніше. Навіть у 1960-х роках. Якраз батько католик, а мати православна. Додам ще, що треба дивитися, хто є хто у родині, бо не все і не завжди зводиться до політики :wink:
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Зміна конфесії

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:... бо не все і не завжди зводиться до політики :wink:
Де ви побачили політику?
Констатую факт, що всі люди з тієї гілки стали православними. А якби примусово-скритого переходу не було, то всі би по чоловічих лініях були би католиками, бо одружувались також з католичками.
Де політика?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Зміна конфесії

Повідомлення D_i_V_a »

sergm писав:...З початку XIX сторіччя і до початку ХХ на території Російської Імперії діти від шлюбів з православними в обов'язковому порядку охрещувались в православній церкві.
Хочу трохи уточнити, десь від 20-30-х років 19 ст. Ми про це вже в якійсь темі колись мимохідь говорили, але не можу згадати в якій саме.

Це правило було започатковано в Речі Посполитій, може і раніше, точно сказать не можу де і коли це трапилось.
За нової влади було перейнято до Російської імперії і могло діяти тільки на новоприєднаних територіях, але це треба уточнювать.

І це дуже добре видно на прикладі родини Садовських. Скажу ще, що це не моя пряма гілка, якась паралельна, своїх ще не можу знайти і мабуть через те, що були католиками і можливо мали двойні імена, і якщо і трапляються в православних метриках, то їх поки досить важко прив'язати.

То подивіться на старшого сина Миколу Ільїна, він був католиком і рік народження 1813. Логічно. Він син від батька католика і матері православної (уніатки до того). А інші діти всі стали православними. Але припускаю, що і Тимофій на початку був католиком, бо в сповідці 1836 року його з матір'ю немає, тільки дівчата. Він же одружується з католичкою, і іх діти йдуть у православ'я... через нього...

Коли я говорю про скритий перехід, то маю на увазі ТІЛЬКИ себе і тільки свою ситуацію, а не наукові терміни.
Коли 5 років тому зацікавилась генеалогією, то почала цікавиться і питаннями релігії. До того і на сьогодні вважаю себе повним атеїстом, але мені питання релігії у минулому житті моїх пра цікаве.
Спитала тітку якого православ'я були предки - московського чи київського, бо тоді взагалі не знала, що православ'я у нас так сильно поділене і існує ворожнеча між конфесіями. Тітка сказала, що в церкві завжди говорили російською...
Ха-ха-ха...
І я свято тітці повірила, що ми ЗАВЖДИ були московського патріархату... бо вона ж з найстаріших, то має знати напевно, ха-ха-ха..

Але вже не більше ніж через місяць тримала в руках докази, що пра були уніатами... у певні часи в певній державі... Але тоді про ту державу взагалі ніякої уяви не мала...
А ще через рік в моїй гілці віднайшовся католик.
Коли я тільки в цьому році про це сказала тітці, вона зойкнула - Та ти шо?

То коли говорю про скритий перехід до православ'я, то мою на увазі тільки те, що це пройшло скрито для нас сьогоднішніх. Про це в моїй родині не збереглось а ні згадки.
Але, але... через віднайдених дальніх родичів по жіночих лініях змогла трохи чогось довідаться... Жінки плекають сімейну історію краще.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Зміна конфесії

Повідомлення D_i_V_a »

D_i_V_a писав:...То подивіться на старшого сина Миколу Ільїна, він був католиком і рік народження 1813. Логічно...
Забула додать, що під кінець життя він таки був православним...
Ось тут запис
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Зміна конфесії

Повідомлення D_i_V_a »

sergm писав: Однозначно після 1905 року.
Прочитала постанову. В який раз прийшло відчуття, що не зважаючи на весь негатив який ллється зараз на царську імперію Романових, порівнюючи з наступним режимом це була у багатьох питаннях таки цивілізована держава і хто знає як би пішло колесо історії якби більшовоки не захопили владу...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Релігії”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей