Павлівка (Наковальщина), смт, Васильківський район Дніпропетровська область

Відповісти

У цьому смт/цим смт/це смт

Народився і живу
0
Немає голосів
Народився, але не живу
0
Немає голосів
Жили мої батьки
0
Немає голосів
Жили декілька поколіннь моїх пращурів
0
Немає голосів
Жило більше 7 поколіннь моїх пращурів
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
Є зв'язок моїх пращурів з цим НП
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Онлайн
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Павлівка, смт, Васильківський район Дніпропетровська область

Повідомлення АннА »

Па́влівка (давня назва — Наковальщина) — село у Васильківському районі Дніпропетровської області. Населення становить 1280 осіб. Орган місцевого самоврядування - Павлівська сільська рада.
Географічне розташування
Село Павлівка розташоване в центрі Васильківського району на річці на лівому березі річки Верхня Терса, яка через 4 км впадає в річку Вовча. На півдні межує з селом Перевальське, на сході з селом Вовчанське, на півночі з селом Шев'якине та на північному заході з селом Червона Долина. Через село проходить автомобільна дорога Т 0408.
Історія
Перші відомості про Павлівку в історичних документах відносяться до 1806 року. В 1918 — 1919 роках в селі проти австро-німецьких військ вів боротьбу партизанський загін, який очолювали І. М. Огіль та Г. І. Соколовський. З жовтня 1941 року і по березень 1942 року тут діяла підпільна партизанська група, що входила до Васильківського партизанського загону.
Визначні пам'ятки
Біля шляху, що проходить через село, стоять дві кам'яні баби — пам'ятки XI—XII століть, виготовлені з вапняку кочівниками-половцями.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Онлайн
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Павлівка (Наковальщина), смт, Васильківський район Дніпропетровська область

Повідомлення АннА »

З історії міст і сіл УРСР виданої у 1968-1973 роках.
ПАВЛІВКА (давня назва — Наковальщина) — село, центр сільської Ради, розташоване на річці Терсі, за 9 км на південь від районного центру і за 13 км від залізничної станції Улянівка Придніпровської залізниці. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Аврамівка, Інтернаціональне, Каплистівка, Кобзар, Криворізьке, Крутоярка, Новогригорівка, Новопетрівка, Перепеляче, Пролетарське, Самарське, Червона Долина, Шевченко, Шевякіне, Широке. Населення — 1387 чоловік.

На території Павлівки розташована центральна садиба колгоспу ім. Свердлова. Це — багатогалузеве господарство зернового напряму з добре розвинутим м’ясним тваринництвом. Артіль має 7879 га орної землі. В 1967 році на 100 га угідь тут вироблено по 68 цнт м’яса. Молочнотоварній фермі, якою керує делегат XXIII з’їзду КП України М. С. Шевцов, присвоєно звання ферми комуністичної праці. Орденами і медалями нагороджено 18 передовиків виробництва.

У селі є середня школа, бібліотека, Будинок культури на 400 місць. Функціонує лікарня.

Біля шляху, що проходить через село, стоять дві кам’яні баби — пам’ятки XI—XII століть, виготовлені з вапняку кочівниками-половцями.

Перші відомості про Павлівку в історичних документах відносяться до 1806 року. В 1918— 1919 рр. в селі вів боротьбу проти австро-німецьких окупантів партизанський загін, який очолювали І. М. Огіль та Г. І. Соколовський. З жовтня 1941 року і по березень 1942 року тут діяла підпільна партизанська група, що входила до Васильківського партизанського загону.

Вихідцем з Павлівки є Герой Радянського Союзу Ф. І. Гаркуша, який удостоєний цього високого звання за форсування Дніпра. Нині працює у Васильківці. У Новогригорівці народився і жив колишній матрос, учасник повстання на броненосці «Потьомкін» Т. В. Чорний, нагороджений Радянським урядом орденом Червоної Зірки. Уродженкою цього ж села є В. І. Снісаренко. Дівчина з українського села стала для багатьох в’язнів концтабору Равенсбрюк взірцем мужності. В березні 1945 року її спалили у газовій печі. Прощаючись з подругами, вона сказала: «Мене везуть на смерть, мене спалять. Але на моєму попелі і в Німеччині виросте комунізм!». Ім’ям Віри Снісаренко в рідному селі названа одна з вулиць, а на її будинку встановлена меморіальна дошка.

У Новогригорівці споруджено пам’ятник, на мармурових плитах якого висічено прізвища 269 жителів села, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни в боях з фашистами. Щорічно в день визволення села тут проводиться мітинг в пам’ять про загиблих односельчан.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Павлівка, смт, Васильківський район Дніпропетровська область

Повідомлення D_i_V_a »

АннА писав:Па́влівка (давня назва — Наковальщина) — село у Васильківському районі Дніпропетровської області...
Павлівка не відноситься до регіонів мого дослідження, але впало в очі "Васильківський район", та ще й Дніпропетровської області. І постало запитання - чи є ще десь в Україні населений пункт з назвою Васильків окрім того що на Київщині.

І... що ми бачимо?... Що на Дніпропетровщині, це не Васильків, а Васильківка. Тому вважаю, що назва Дніпропетровського району як то пишуть Васильківський є неправильною, бо ми маємо назву з жіночою формою слова. А вона зазвичай ускладнює відмінювані закінчення.
То, як би то смішно не звучало (спочатку, допоки не звикнеш) але правильна назва району - Васильківківський :wink:
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Літера П”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 25 гостей