Подвійні імена

Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Подвійні імена

Повідомлення D_i_V_a »

Життя в минулому не було легким - Фліоріан Станислав 2-х имен + Геліодор Петр Павло 3-х имен (зі справи)
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Онлайн
Аватар користувача
drapieznik
Повідомлень: 444
З нами з: 26 червня 2020, 05:00
Стать: Чоловік
Звідки: Львів
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 469 разів

Re: Подвійні імена

Повідомлення drapieznik »

Мій стрийко з Одеси (на жаль вже понад рік як спочив з миром..) - Ярослав-Юрій мав подвійне ім'я навіть за радянським паспортом - він особисто свого часу наполіг; його батьки зверталися до нього "Славко", "Ярко", а брати (та й інші родичі..) - "Юрій". Усі одеські знайомі та співробітники (він був нейрохірургом) зверталися тільки "Юрій". Народився він 21 серпня, так шо більш ніж очевидно шо друге ім'я було не пов'язано з церковним календарем. Тут, скоріш за, все він був названий на честь свого діда (по мамі) - Юрія Грицая, який ше в 1933 році був живим (через декілька років помер), а перше ім'я - це я вважаю внаслідок політичних, культурних та освітніх принципів, яких дотримувалися мої дзядзьо та бабця, - батьки Ярослава-Юрія: він колишній кадровий військовий Австро-Угорської армії, активіст "Просвіти" та українського кооперативного руху й взаємопомочі, вона - членкиня "Союзу українок" (мій здогад на основі списків, які я помітив в одному фонді ЦДІАУ - все ж потребує перевірки - може якась "тезка" - навіть в с. Полтві Грицаїв було раніше "аж роїлося"..) й затята антагоністка в стосунку до польської влади, а потім й до совєтської... Так шо, суб'єктивний підхід батьків у виборі імен дітей мав своє значення й у випадку подвійних (та більше..) імен.

...Декілька років тому, мій товариш з УКУ мені звернув увагу на одного Трохимчука зі Сокаля ,який працюючи ревізором в львівській поліції в середині 19 століття, в катедрі охрестив свою новонароджену доньку. При цьому, він згаданий з двома іменами (й є точно вказання на те шо він зі Сокаля й наведено імена його батьків - все узгоджується й сумнівів немає шо то є ті ж особи, які згадані в метирці народин та хрещення в Сокалі властиво самого Якова)
Зображення
http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301 ... 1_0007.htm

в його метриці хрестин зі Сокаля подвійне ім'я не згадується,
Зображення
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1519280

шо насовує припущення шо можливо заради роботи (чи шлюбу з тою Бібік..) він перейшов в римо-католицьку церкву ,де йому було надано друге ім'я (яко подвійне).

Так шо подвійні імена могли появлятися ще за потребами певних обставин...
Відповісти

Повернутись до “ІМЕНА”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей