Жовтенята, октябрята

Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Жовтенята, октябрята

Повідомлення D_i_V_a »

Ця обкладинка зошита з радянської минувщини ще й досі мила для багатьох людей. З часом ця генерація буде уходить, але може є доречним залишити свої спогади.

ПРАВИЛА ОКТЯБРЯТ
Октябрята - будущие пионеры
Октябрята - прилежные ребята, хорошо учатся, любят школу, уважают старших.
Октябрята - честные и правдивые ребята.
Октябрята - дружные ребята, читают и рисуют, играют и поют, весело живут. Только тех, кто любит труд, октябрятами зовут.

PS Таке відчуття, що ось цим саме правилам тодішні жовтенята зовсім не відповідали. Наприклад "весело живут". А чого ж тоді радянські діти не посміхалися у відповідь на погляд дорослої людини, але це робили їх "нещасні" однолітки з країн гнилого капіталізму?...
Але у спогадах про минуле все виглядає дійсно в рожевих фарбах, чи не так?
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Востаннє редагувалось 18 березня 2021, 20:10 користувачем D_i_V_a, всього редагувалось 1 раз.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Жовтенята, октябрята

Повідомлення Balymba »

В порівнянні з піонерами та комсомольцями жовтенята таки жили весело - їх менше залучали до всяких пропагандистських заходів.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Жовтенята, октябрята

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:А чого ж тоді радянські діти не посміхалися у відповідь на погляд дорослої людини...
А можна посилання на джерело, звідки це твертдження? Чи це Ваш особистий досвід дитинства?
Дякую
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Жовтенята, октябрята

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:
D_i_V_a писав:А чого ж тоді радянські діти не посміхалися у відповідь на погляд дорослої людини...
А можна посилання на джерело, звідки це твертдження? Чи це Ваш особистий досвід дитинства?
Дякую
мій особистий досвід дорослого життя
Ви, здається, ніколи не були за кордоном (турецькі або єгипетські пляжі ?/зіркових готелів до закордону не рахуються)
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Жовтенята, октябрята

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:
SNIGURIVNA писав:
D_i_V_a писав:А чого ж тоді радянські діти не посміхалися у відповідь на погляд дорослої людини...
А можна посилання на джерело, звідки це твертдження? Чи це Ваш особистий досвід дитинства?..
мій особистий досвід дорослого життя...
Дякую. Так сталося, що у неме є невеличка колекція спогадів жовтенят і піонерів і тих, хто ними не став, різних часів, і вони не книжні. Діти бачать те, своє... Я сподівалася на дитячій досвід, коли Вас запитувала. Ви ж були і жовтеням, очевидно, і піонеркою.
Ви, здається, ніколи не були за кордоном
Цікаве припущення :wink:
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Жовтенята, октябрята

Повідомлення D_i_V_a »

Тоді вибачаюсь, не зрозуміла питання. Дитячий досвід у мене дійсно є, і він дійсно стосується посмішки, але я думала, що це більш моє особисте. Подумаю, як це все описать, бо досить багато чого потрібно пояснювать, весь мій життєвий досвід і спостереження...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Жовтенята, октябрята

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:Подумаю, як це все описать...
Було б цікаво.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Жовтенята, октябрята

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:... Я сподівалася на дитячій досвід, коли Вас запитувала. Ви ж були і жовтеням, очевидно, і піонеркою...
І піонеркою, у мене навіть зберігся піонерський галстук, який підписали мої однокласники. Нажаль він погано зберігся, на диво його поїла моль. :oops:

Мої спогади дитинства про посмішку не стосуються жовтенятського життя. Завжди думала, що це щось моє особисте. Здається ніколи ні кому про це не розповідала. Ну тоді нехай залишиться тут для наступних поколінь.
Поглядаючи у минуле, бачу, що моє дитинство було доволі щасливе. Люблячі і любимі батьки, дружня сім'я, доволі непогані статки. Тобто, як то кажуть, не обіжали...
І, якось вийшло так, що підростаючи, помітила, що зустрічаючись з дорослими очима, я починала посміхаться... а люди ні...
Дитяча свідомість мабуть росла і, не отримуючи відповіді на свої посмішки, зрозуміла, що посміхаться не потрібно. Але... це у мене було природньо, само по собі, від дружнього ставлення до людини, якщо вже ж зустрілись очима, то може й посміхнемося?... Ну, так думала моя підсвідомість... А реальність була іншою. І в мене з часом щось внутрі стало робитися, що коли все ж таки з кимось очима зустрічалась, то якось відворочувало шию. Як я тоді сама собі казала, крутило шию. Цього не було видно, але мені здавалось що видно. Від того був якийсь комплекс і небажання зустрічатися поглядами з чужими людьми які просто собі йдуть назустріч. Це відчуття з часом пройшло. Думаю тоді, коли виросли підліткові ріжки і магія дорослих розтанула.

Потім, вже у свідомому віці, коли країна стала відкриваться і ми і до нас їхать, то чи почула, чи прочитала (і неодноразово), що іноземці дивуються, що у нас люди, зустрічаючись очима, не посміхаються одне одному. А власні поїздки за кордон несподівано принесли тому багато підтверджень. З самих сильних вражень, дуже дружньої поведінки до зовсім не знайомих людей - це японці. Першими були туристи у Парижі. Я і такі туристи як я ідемо по мосту, а з пропливаючого внизу човна машуть всі до одного японські туристи, та так щиро, що неможливо не відповісти. А в Мюнхені, на центральній вулиці, зустрівшись поглядом з дитинкою, що сиділа в колясці, зніяковіла, бо вона невпевнено замахала мені ручкою. Я була настільки збентежена, що не відповіла. Але видно було, що дитині не всі відповідають, бо і вона невпевнено скинула ручку. Дитинча було з пустишкою. От тоді я і згадала про саму себе в дитинстві. Дивно і одночасно радісно, що доля дала мені можливість виправитися, бо того ж дня зустрілось ще одне японське дитя (мабуть в Мнхені японців багато) і от тут я вже махала аж двома...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Жовтенята, октябрята

Повідомлення SNIGURIVNA »

Дякую. Дуже цікаво.
А є спогад часів піонерії саме про піонерію? Я була б вдячна!
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Жовтенята, октябрята

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:Дякую. Дуже цікаво.
А є спогад часів піонерії саме про піонерію? Я була б вдячна!
Як я вже казала, у мене було доволі щасливе дитинство, і спогади як про жовтенятство, так і про піонерію доволі приємні. В нашому класі все було з прийняттям гладко. Одна дівчинка через хворобу затрималась і була без галстука. У нас приймали якось по особистих датах, тих кому на той час виповнилось стільки то років. Навіть не пам'ятаю скільки то воно мало бути? Так от ту дівчинку деякі хлопці висміювали, що вона ще жовтенятко. Я ж особисто цього не розуміла, бо вона ж хворіла!
А так більш нічого і не пригадаю...
А що в ваших засусіках є? Може щось наштовхне на спогади
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Школи”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей